Žmogaus organizmui reikalingas šarminis vanduo, kurio pH 6,5-9,5. Vandens pH dažniausiai kinta dėl vandens filtrų. Kuo labiau apdorojamas vanduo, tuo labiau keičiasi pH rodiklis.
Apie vandens nuotėkį ar avariją galite pranešti skambindami tiesiogiai avarinei tarnybai telefonu +370 652 58672.
Siekiant užtikrinti viešai tiekiamo vandens kokybę, kad ji atitiktų Lietuvos higienos normos HN24:2017 nustatytus reikalavimus, UAB „Nemenčinės komunalininkas” vykdo nuolatinę geriamojo vandens stebėseną ir kontrolę. Bendrovės laboratorijoje atliekami tiekiamo vandens kokybės tyrimai. Jų rezultatus rasite čia.
Taip, galite sumažinti vandens suvartojimą, naudodami efektyvius prietaisus (pvz., ekonomiškus vandens maišytuvus), reguliariai tikrindami vandens nuotėkius ir vengdami ilgų dušų bei skalbimo be būtinybės. Taip pat galite prisijungti prie vandens taupymo iniciatyvų, kurias organizuoja vietinės savivaldybės ar kitos įstaigos.
Paruošti atsakymą e.g. Jei norite laikinai nutraukti vandens tiekimą, turite kreiptis į vandens tiekimo įmonę, kuri gali suteikti jums informaciją apie procedūras ir galimas sąlygas. Daugeliu atvejų, gali tekti užpildyti prašymą.
KOKIU TELEFONU??? Apie geriamojo vandens skaitiklio gedimą prašome nedelsiant mums pranešti klientų aptarnavimo telefonu +370 5 2 .
Vandens tiekimo kainos priklauso nuo jūsų gyvenamosios vietos, vartojimo apimties ir kitų veiksnių. Kainas galite rasti mūsų svetainės skiltyje Vandens tiekimas- Kainodara.
Jei norite sudaryti sutartį dėl geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo, užpildykite sutarties šabloną ir atsiųskite el. paštu info@nemenkom.lt. Sutarties šablonus rasite skiltyje Vandens tiekimas/Prašymų formos.
Paruošti atsakymą pvz. Namo vidaus vandentiekio ir nuotekų vamzdynus eksploatuoja daugiabutį namą prižiūrinti organizacija (daugiabučio namo savininkų bendrija ar kita daugiabutį namą administruojanti įmonė). Todėl įvykus vandentiekio avarijai bute, reikia kreiptis į daugiabučio namo savininkų bendrijos pirmininką ar į daugiabutį namą administruojančią bendrovę. Jei likviduojant avariją reikia nuimti vandens skaitiklio plombą, namą eksploatuojančios organizacijos atstovas privalo surašyti aktą, kuriame turi būti užfiksuoti vandens skaitiklio rodmenys plombos nuėmimo metu. Aktas turi būti surašytas dviem egzemplioriais, kuriuos pasirašo abi šalys, vienas egzempliorius paliekamas Jums. Likvidavus avariją, apie šį faktą turite nedelsiant mus informuoti visą parą veikiančiu klientų aptarnavimo telefonu +370 5 2...... Tada sutartu laiku į namus atvykęs specialistas vėl užplombuoja vandens skaitiklį.
KOKIU TELEFONU??? Jei pastebite, kad vanduo yra neįprastos spalvos ar kvapo, nedelsdami praneškite apie tai telefonu +370 5 2 arba el. paštu info@nemenkom.lt Tai gali būti signalas apie vandens kokybės problemas.
Reguliariai tikrinkite vandens čiaupus, tualetus ir vamzdynus dėl nuotėkio. Net ir mažai lašantis čiaupas gali švaistyti didelį kiekį vandens per dieną.
Vandens taupymo aeratorių įrengimas ant čiaupų ir dušo galvučių gali sumažinti sunaudojamo vandens kiekį, nes jie padidina spaudimą ir sumažina srauto greitį, todėl vanduo teka efektyviau.
Tualetuose galite naudoti mažiau vandens, įdedant į bakelį specialų vandens taupymo įtaisą arba reguliuojamą mechanizmą, kuris leidžia pasirinkti mažesnį nuleidžiamo vandens kiekį.
Indaploves ir skalbimo mašinas įjunkite tik pilnai užpildytas. Naudodami trumpesnes programas arba ekologiškus nustatymus taip pat sutaupysite vandens ir energijos.
Jei turite sodą, stenkitės jį laistyti anksti ryte arba vėlai vakare, kad išvengtumėte vandens išgaravimo dėl saulės. Taip pat apsvarstykite galimybę rinkti lietaus vandenį laistymui.
Naudojant dvigubos svirties maišytuvus, galite lengviau kontroliuoti vandens temperatūrą ir kiekį, taupant ir vandenį, ir energiją, reikalingą jo šildymui.
Valydami dantis ar plaudami rankas, prausdamiesi duše, užsukite čiaupą, kol vanduo nereikalingas, taip išvengsite bereikalingo vandens švaistymo.
Naudokite lašelinius arba automatinio laistymo įrenginius, kurie reguliuoja vandens kiekį ir užtikrina, kad vanduo pasiektų šaknis, o ne garuotų į orą.